ADFEST: 8MIN PRANEŠIMAI

Lygiai 8 minutės, skirtos pristatyti savo įžvalgas, pasiūlymus rinkai, atliktus projektus, inovatyvias idėjas ar pačią netikėčiausią mintį.

Pranešimai suskirstyti į keturias kategorijas:

1. Skaitmeniniai sprendimai ir inovacijos.
2. Netradicinės idėjos, pasiūlymai rinkai ir įžvalgos.
3. Kūrybiniai sprendimai kultūros srityje.
4. Verslo ir startuolių kūrybiniai sprendimai.

Vienam pranešimui skiriamos lygiai 8 minutės, turinys ir forma neribojama. Iš viso virš 30 skirtingų pranešimų.

 

Plačiau apie visą ADfest konferenciją

KŪRYBINIAI SPRENDIMAI KULTŪROS SRITYJE

 

BŪTI KŪRYBIŠKAM YRA SVARBU TIEK DARBE, TIEK ASMENINIAME GYVENIME

Iš kur semtis kūrybinio įkvėpimo? Kur slypi kūrybiškumo šaltiniai?

Dalia Ibelhauptaitė, „Vilnius City opera" įkūrėja ir meno vadovė, režisierė ir prodiuserė. Nuolat stebinanti savo kūrybine energija menininkė teigia, kad asmenybės kūrybingumas yra ne tik talentas, bet ir nemažas iššūkis pačiam kūrėjui.

 

UNIKALIOS IDĖJOS YRA GRETA

Kur ieškoti įdomiausių žinučių ir idėjų? Kaip istorijas papasakoti unikaliai ir patraukliai?

Kuriama serija „ Tai, ko nebebus” yra labai aiškus pavyzdys, kaip įdomiausių žinučių ir idėjų būtina ieškoti kuo arčiau savęs. Tik kažką žinodamas “iki nukritimo” gali rasti būdą tai papasakoti unikaliai ir patraukliai ne tik savo šalyje, tačiau ir pasaulyje.

Tadas Kazakevičius, (fotografiniame pasaulyje dar ir KOZAK), meno vadovas, fotografas dokumentalistas. 2017 m. „Sony“ pasaulinių fotografijos apdovanojimų komisija Tado nuotrauką „Ugnė, Dovydas ir Egidijus“ atrinko tarp dešimties geriausių visų pasaulio fotografijų „Atvira“ konkurso portreto kategorijoje.

Profesiniame pasaulyje Tadas labiau žinomas kaip meno vadovas „McCann Vilnius“  reklamos agentūroje, besispecializuojantis grafinio dizaino, logotipų ir firminio stiliaus bei leidinių dizaino srityje, ir tik asmeniniame gyvenime - kaip fotografas dokumentalistas: “Man, kaip deguonies reikia tikrų žmonių, jų istorijų ir mano numylėtinio juostinio Hasselblad, kad tai, ką randu, pasidalinčiau su kitais”

 

MIX & FIX

Ar įsivaizduojate meninį tyrimą, atliekamą nuojautos, kūrybiškumo ir alchemijos pagalba?

Lina Fisheye, tarpdisciplininio meno kūrėja, mados ir reklamos dėstytoja, laisvai samdoma fotografė, dirbanti mados, reklamos, interjero, portreto ir socialinės fotografijos srityse.  Svarbiausi kūriniai: „Paslapčių kambarys”, „Žmonių, vartojančių narkotikus sėkmės istorijos”, „Lietuvos buities raudonoji knyga”, „Vilniaus antimaratonas”. 

 

ĮKVĖPIMAS NETIKĖTOSE VIETOSE, JĖGA NEDIDELĖSE RANKOSE

Kaip muzikavimas ar bėgimas padeda būti geresniu komunikacijos konsultantu.

Ką bendro turi prieš kelias savaites įvykęs festivalis #laisverokenrolui ir prieš dvejus metus bėgikams ir dviratininkams pristatytas bealkoholinis alus “Baltas”?

Mykolas Katkus, „Fabula H+K Strategies” valdybos pirmininkas, beveik 20 metų konsultuoja , kuria ir vykdo komunikacijos strategijas:. “Per tuos metus man pavyko suburti geriausią komunikacijos komandą Lietuvoje, nubėgti dešimt maratonų, pasistatyti namą, sukurti šeimą ir užauginti dukrą. Prieš metus įrašiau albumą, o prieš dvi savaites – pirmąsyk koncertavau Seimo Nepriklausomybės aikštėje”.

 

 

 

 

 

 

BUS PATIKSLINTA

Mykolas Markauskas, Laisvės TV.

 

MANO BLOGIAUSIOS REKLAMOS

“Kaip reklamų režisierius savo „ showreel’e” noriu visada atspindėti savo tobulą pusę ir tikrą meistrystę. Tačiau yra ir nematoma mano režisuojamų reklamų pusė – blogos reklamos. Būtent apie tai ir šnekėsiu savo pranešimo metu. Kaip ketverius metus dirbantis reklamų režisierius žadu parodyti ir pakomentuoti savo blogiausių darytų reklamų užkulisius” – S.B..

Saulius Baradinskas, muzikinių klipų režisierius, savo pripažinimą pelnęs internetiniu projektu „ Vilnius Temperature”, kuriuo dokumentavo virš septyniasdeštimt atlikėjų iš visos Europos bei Lietuvos. Projekte sudalyvavo tokios grupės kaip Gus Gus, Sun Say, Soley, ir t.t. Sauliaus režisuoti muzikiniai klipai yra pelnę žiuri bei geriausio muzikinio klipo apdovanojimus Rygos bei „Kino Pavasario” festivaliuose, o taip pat ir kasmetiniuose muzikos asociacijos M.A.M.A. apdovanojimuose. Šiuo metu Saulius ruošiasi savo pirmojo debiutinio trumpametražio filmo „ Auksinės Minutės” filmavimui ir toliau tęsia muzikinių klipų kūrybą. 

 

SKAITMENINIAI SPRENDIMAI IR INOVACIJOS

 

„#UŽKYŠĮ“ ARBA APIE KORUPCIJĄ KITAIP

“Viešojo sektoriaus institucijos dažnai ieško „saugių“, „neiššaukiančių“ komunikacijos priemonių ir formų, kurios, deja, gali tapti tik „baltu triukšmu“ originalių ir vizualiai patrauklių žinučių jūroje. Norėjome būti kitokie, kalbėti paprasta ir suprantama kalba, sudominti auditoriją ir paskatinti susimąstyti. Džiaugiamės, jog pavyko” – J.R.

Jurgita Razmytė, Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos Viešųjų ryšių skyriaus vyriausioji specialistė. Pagrindinė veiklos sritis – antikorupcinis švietimas: seminarai ir mokymai valstybės tarnautojams, pareigūnams, valstybės valdomų įmonių darbuotojams bei ekspertams Lietuvoje ir užsienyje. Pasak Jurgitos, komunikacija yra neatsiejama veiklos sritis, o tuo pačiu puiki galimybė išreikšti kūrybiškumą, skatinti pilietiškas iniciatyvas ir kitaip pažvelgti į antikorupcinę veiklą.

 

IŠ LIETUVON.LT VARPINĖS: KAIP INTERNETAS IŠGELBĖS TURIZMĄ LIETUVOJE

Ką daryti, kad mūsų šalyje būtų įdomu ir paprasta keliauti?

Lietuvoje yra šiek tiek daugiau nei 100 muziejų, pusė iš jų daro viską, kad atbaidytų turistus nuo jų lankymo. Kai kurie turizmo informacijos centrai dirba tada, kada žmonės nekeliauja. Dalis turizmo svetainių internete kurtos dar 19 amžiuje, knygnešių laikais. Ką daryti, kad nepaisant visų kliūčių ir bandymų sutrukdyti keliones, žmonės vis tiek keliautų po Lietuvą?

Karolis Žukauskas, komunikacijos specialistas ir kelionių po Lietuvą projekto „Lietuvon.lt atradimams” autorius, pusmetį pailsinęs smegenis Tailande, atrado, kad hobį – keliones – apjungus su komunikacijos patirtimi, galima sukurti netikėtą turizmo verslą.

 

O JŪS KURIATE “ŠKODĄ” AR “FERRARI”?

Tiek „ Škoda” tiek „ Ferrari” kuria gerus automobilius, tik jų kelias kardinaliai skirtingas. Na ir pardavimo kaina. O ką kuriate ir pardavinėjate Jūs?

Ramūnas Žilionis, agentūros „ Digitouch!” kūrybos vadovas. Jau 16 metų kūrybinėje ir projektinėje veikloje. Agentūros „Digitouch!” įkūrėjęs įsitikinęs, kad efektyvi kūryba gimsta ne vaizde, o procese rastuose sprendimuose. Grožis turi būti kaip kiekvieno projekto duotybė, o verslui padeda realūs sprendimai.

 

VERSLAS UŽ KOMFORTO ZONOS - KODĖL IR KAIP?

Dirbant su lietuviškam mentalitetui tolimomis kultūromis, rasti ir išlaikyti klientus vien tik gerų techininių produkto savybių nepakanka. Norint tapti kliento pirmu pasirinkimu į pardavimų procesą reikia žvelgti itin kūrybiškai. Dažnos kelionės, išskirtiniai pasiūlymai, specialios partnerytsės programos pamažu priartina Afriką bei Aziją prie Lietuvos.

Agnė Svetnickaitė, Bussiness Development Manager, ESKIMI. Agnė atsakinga už vieno iš ESKIMI produktų - mobilios reklamos platformos - plėtrą Azijoje. Bangladešas, Mianmaras, Indija - tai tik kelios rinkos, kuriose jau gerai žinomi lietuviško produkto privalumai. Gyvenimas keliomis valandomis į priekį, bandymas suprasti bei perprasti kitas kultūras ir geriausių sprendimų klientams ieškojimas - būtent taip atrodo kiekviena Agnės diena.

 

VARTOTOJŲ PRITRAUKIMAS PASITELKIANT SOCIALINIŲ TINKLŲ “ŽVAIGŽDES”

Ką vadiname youtube talentais? Kokį vaidmenį jie užima socialiniuose tinkluose ir kodėl jie tampa vis svarbesni reklaminių kampanijų dalimi.

Vienas didžiausių iššūkių žaidimų industrijoje – vartotojų pritraukimas. Tradicinių reklamos kanalų pastaruoju metu nebepakanka siekiant užtikrinti reikiamą vartotojų srautą, tad ieškoma naujų kūrybiškų sprendimų. Socialinių tinklų ir ypač YouTube talentai tampa vis svarbesne pasaulinių rinkodaros kampanijų dalimi.

Ričardas Jaščemskas, didžiausios Lietuvos žaidimų studijos „Nordcurrent”  komunikacijos vadovas jau penkiolika metų dirba žaidimų rinkoje. Ričardas atsakingas už komunikaciją socialiniuose tinkluose ir prisideda prie pasaulinių rinkodaros kampanijų vystymo.

 

7 STEPS TO DIGITAL VIDEO CHAMPIONSHIP

Video is the most popular communication medium of all times. Digital video is the main driver of online advertising ad spend will remain doubledigit growth rate till 2020. How to make every Euro invested in digital video work harder? this question is top of mind for every marketer today. Invest 8 minutes in your digital video success!

Alex Garmash, Champion of change at Publicis Baltics.

 

BLOGERIO / VLOGERIO ETIKA IR LAUKINIŲ VAKARŲ SAULĖLYDIS

Kur šiandien baigiasi kūrėjo laisvė ir prasideda atsakomybė auditorijai? Reklama visad stovėjo kūrybiškumo ir taisyklių kryžkelėje, tačiau socialinės medijos gerokai išblukino iki tol egzistavusias takoskyras. Kas tampa naujos žiniasklaidos šerifais? Ar egzistuoja taisyklės galinčios padėti plėtotis kūrybai?

Justina Raižytė, Europos Reklamos Standartų Alijanso politikos patarėja ir plėtros koordinatore. Dirbdama su nacionalinėmis organizacijomis, industrijos atstovais ir politikos formuotojais, Justina siekia, jog reklamos ekosistema išliktų kūrybiška ir inovatyvi, tačiau atsakingai žiūrinti į vartotoją ir pelnanti jo pasitikėjimą.

 

GAMESTORMING - HARNESSING THE POWER OF GAMES FOR INNOVATION

Kodėl žaidimai tokie svarbūs mūsų kūrybiškam mąstymui ir inovacijoms?

Avi Itzkovich iš Tel Avivo, UX Salon įkūrėjęs ir ateities vizionierius: „Mes visi mėgstame žaisti. Kaip žaisdami galime mokytis kūrybiškumo? Kaip sugriauti kūrybingumą stabdančius barjerus ir išmokti kurti naujas įžvalgas? 

 

AR FACEBOOK GALI PADĖTI SUKURTI GERESNĘ REKLAMĄ?

Facebook supranta, kad vartotojams svarbiausia – įdomus ir įtraukiantis turinys. Deja, šiame tinkle vis dar matome krūvas šlamšto, adaptuotų TV ir spaudos kampanijų ir visiškai neįdomaus triukšmo. Todėl pabandysiu paskleisti Facebook Creative Day – renginio didžiausioms Facebook partnerių agentūroms ir klientams CEE regione – pagrindines žinutes apie tai, kaip kurti reklamą, kuri PATINKA, šiek tiek plačiau.

Aidis Dalikas, „Socialus Marketingas” kūrybos procesų vadovas, vienas geriausių Facebook reklamos ir analizės specialistų Lietuvoje, kurio konsultacijomis vadovaujasi didžiausių Lietuvos prekių ženklų marketingo vadovai. Vienas pirmųjų, pradėjusių kalbėti apie augančią socialinių tinklų įtaką Lietuvoje ir siūlyti profesionalias socialinių tinklų marketingo konsultacijas prekės ženklams. 

 

NETRADICINĖS IDĖJOS, PASIŪLYMAI RINKAI IR ĮŽVALGOS

 

KŪRYBIŠKUMAS ATRENKANT PERSONAŽUS CASTING'UI

Keturi personažai scenoje.
Kiek reklamų ar siužetų galima sukurti?

Edita Kabaraitė, UAB „ Editos kastingas” įkūrėja, režisierė, aktorė: „Darbai padaromi tik tada, kai juos darai". Televizijoje dirba nuo 2000 - ųjų metų, o Editos kastingo agentūrai bus 14 metų.

 

HACKING CREATIVITY AND BRAINSTORMING BETTER

Kas yra jūsų kūrybiškumo žudikai ir kaip juos įveikti? Kaip sulaukti idėjų lietaus?

Aivars Lipenitis – Enriga verslo ambasadorius. Nuo pardavimų telefonu iki reklamos agentūros atstovo Brazilijoje, ispanijoje, Danijoje ir Estijoje. Įgijęs teorinių ir praktinių žinių Stanfordo universitete, Aivars kalbės apie kūrybiškumą bei pristatys populiariausius smegenų šturmo metodus.

 

DIAGNOZĖ: PAKUOTĖS DIZAINERIS

Pakuotės dizaino svarba auga. Kai kuriose produktų kategorijose, pakuotė tampa pagrindiniu prekių ženklo „touch point’u“, bet... šis „stand up'as“ asmeniškas. Tai išpažintis apie kasdienius pakuotės dizainerio gyvenimo iššūkius.

Edvardas Kavarskas/Etiquette, „étiquette“ partneris. Kasdienybės dizaineris, neskiriantis profesinio ir asmeninio gyvenimo, nes tiki,kad tai ne profesija, o gyvenimo būdas. Patologinis perfekcionistas, doktorantas, besidomintis istorija, geografija, mada, marketingu, komunikacija, kognityvine psichologija, reklama, neuromokslais ir pakuotės inovacijomis.

 

THINKING OUTSIDE THE TABLET

Ar kūrybinė laisvė suderinama su stabiliomis pajamomis? Kaip diversifikuoti menines veiklas pagal skirtingas sritis? Kaip jos papildo vieną kitą bei leidžia išlaikyti pastovias pajamas ir kūrybinę laisvę vienu metu?

Gediminas Skyrius:  „Esu savamokslis iliustratorius, dirbantis per kelias sritis: žaidimų iliustravimas, knygų, muzikos albumų iliustravimas, komiksų, animacijos fonų piešimas, tapyba, printai, ir tt. Daugiau tikiu sunkiu darbu, nei talentu, ir manau, kad dabar ateina auksinis iliustratorių amžius”.

 

KADA KOMUNIKACIJA TAMPA (NE)ETIŠKA?

Kaip laviruoti tarp kūrybiškumo, įstatymų ir etikos moralės normų? Kalbėsim apie neetiškos komunikacijos pavyzdžius ir įvairius sprendimo būdus. Ypač aktuali tema kūrėjams, kurie dar nespėjo susipažinti su reklamos ir komunikacijos įstatymais

Valdas Dambrava, žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos specialistas, diskriminacinės reklamos vertintojas, MRU dėstytojas.

 

GERO DIZAINO NEBŪNA

Kas šiandien yra dizainas? Vizualus objektas, mąstymo būdas, o gal strategija? Pasakojimas apie pamestas idėjas, sumaišytas sąvokas ir kodėl dizainas dar neišgelbėjo pasaulio.

Andrius Verseckas, Mullen Love Vilnius.

 

 

 

 

 

 

BUS PATIKSLINTA

Serge Gandzumian, mados dizaineris.

 

KUR PRASIDEDA IR BAIGIASI REALYBĖ

Evaldas Jansas kalbės apie autentiškumą, eksperimentų ir ieškojimų svarbą kūrybos procesuose. Filmo „Laisvė kurti” autorius, dažnai peržengiantis normalumo ribas, gali priversti jus apsinuoginti ir jaustis „nepatogiai”.

Evaldas Jansas, tapytojas, video menininkas, performansas, „Evaldojanso studija” įkūrėjas.

 

DRAMA TARP KLIENTO IR AGENTŪROS: EFEKTYVIŲ KŪRYBINIŲ SPRENDIMŲ KAINODARA

Kiek įtakos kūrybiškiems ir efektyviems sprendimams daro tarpusavio santykiai tarp agentūros ir kliento?

Laura Domarkė, rinkodaros agentūros "AdDrama" įkūrėja ir vadovė. 

 

SAKYTI AČIŪ YRA KŪL!

Kaip įgyvendinti savo vidinį norą įtraukiant savo miestą, visuomenę ir „public bodies”?

Mantas Titas Urbonas, Islandijos mylėtojas. jau keleta metų darantis tai, kas įdomu, smagu ir skanu. Žmogus, keliaujantis po Islandiją, degustuoja sidrus ir kalvadosus, valgo šokoladinius vaflius ir prašo atleidimo už savo nuodėmes. Skamba kaip istorija iš filmo? Galbūt, bet scenarijų tu kuri pats!

 

VAIKŠČIOJU, VADINASI MĄSTAU. KAIP PĖSČIŲJŲ ŽYGIAIS TAUTĄ PROTINOME

Kokią įtaką vaikščiojimas daro mūsų smegenų veiklai ir kaip tai keičia mūsų mąstymą?

Deividas Urbonavičius, „TrenkTuras” steigėjas ir vadovas, aktyvaus laisvalaikio aistruolis. Iššūkius mėgstantis žygeivis, per tris dienas pėsčiomis įveikęs 200 km ateis papasakot ir mums, kokia yra paprasčiausia ir efektyviausia fizinio aktyvumo forma ir kaip ėjimas tampa priemone pasiekti asmeninių ir verslo tikslų.

 

VERSLO IR STARTUOLIŲ KŪRYBINIAI SPRENDIMAI

 

 

GIGAFACTORY LT – NULINIS BIUDŽETAS, DIDŽIULIS ENTUZIAZMAS, MAKSIMALŪS REZULTATAI

„Gigafactory LT”, siekdami atkreipti Tesla dėmesį į Lietuvą ir pakviesti investuoti Lietuvoje, sukūrė visiškai netikėtą turinį: pastatė Tesla baterijų gamyklą Kruonyje „Minecraft” žaidime. Tačiau kūrybiškumo komandai prireikė ne tik čia: neturėdami biudžeto jie sugebėjo atrasti tinkamus komunikacijos kanalus ir savo tikslus viršijo su kaupu.

Žilvinas Lešinskas, rinkodaros ir reklamos profesionalas. Pastaraisiais metais dirbęs reklamos agentūrose kūrybos vadovu, Žilvinas laisvalaikiu domisi technologijomis, inovacijomis ir atsinaujinančia energetika. Nenuostabu, kad dėl šių savo interesų sričių jis prieš keletą mėnesių tapo vienu iš „Gigafactory LT” judėjimo pradininkų. Žilvino ir kitų savanorių komandos įvykdyta neeilinė komunikacijos kampanija – „Minecraft Tesla Gigafactory in Lithuania” – yra vienas sėkmingiausių pastarųjų metų Lietuvos viešinimo projektų. Apie jį – pranešime.

 

 

BUS PATIKSLINTA

Gabija Skučaitė, SMK direktorė.

 

SUSIKŪRĖTE PROGRAMĖLĘ? NE, JŪS DAR NESUKŪRĖTE STARTUOLIO

Į startuolius vis labiau žvalgosi brandesni verslai ir ten ieško naujų verslo modelių. Be to, valstybė į inovacijas ir jaunų bendrovių plėtrą greitai per rizikos kapitalą investuos 90 mln. Eur. Tačiau vis dar kyla klausimas, kas tas startuolis? Kiek jų yra Lietuvoje? Kokią naudą jie kuria?

Darius Verseckas, žurnalistas. Darius Verseckas yra žiniasklaidos bendrovės „Verslo žinios“ technologijų redaktorius ir projekto „Išmani Lietuva“ vadovas. Daugiausiai jis rašo apie jaunas technologijų įmones, inovacijas, startuolius ir rizikos kapitalą.

 

KAIP SĖKMINGAI IR EFEKTYVIAI PASIEKTI VARTOTOJUS TELEFONE IR JIEMS PARDUOTI?

Jau absoliuti dauguma vartotojų turi išmanius telefonus ir vidutiniškai 4 valandas juose praleidžia kiekvieną dieną. Vis dar daug įmonių nežino, kaip inovatyviai, kūrybiškai ir efektyviai pasiekti savo klientus telefone, tokiu būdu padidinant pardavimus ir sukuriant pridėtinę vertę savo prekėms/paslaugoms.

Jonas Davalga, UAB „SCARD“ kompanijos įkūrėjas ir vadovas.

 

 

 

 

 

 

BUS PATIKSLINTA

Vytautas Vorobjovas, Big Boy.

 

KŪRYBIŠKUMAS – BŪTINA SĄLYGA VERSLO STARTUOLIAMS

“Teko ne kartą avėti tiek aulinius, tiek kostiuminius batus – jei ne kūrybiškumas versle, vargu ar galėčiau šiandien kalbėti apie sėkmę” – T.Z. „Identitrade” - startuolis, siūlantis visiškai šviežią idėją - tapatybės nustatymą ir mokėjimus per mobiliojo ryšio operatorius – kūrybiškų sprendimų ieško kasdien, nes pirminės šviežios idėjos šiai dienai tiesiog nebepakanka.

Tomas Zuoza, buvęs „Booking.com” verslo plėtros vadovas Lietuvai ir Baltijos šalims, o šiandien sėkmingai vadovauja švedų startuoliui „Identitrade”.

 

 

Plačiau apie konferenciją